Jak wpływać na ludzi? Należy czytać

Maj 10, 2014

Podczas zakończonych właśnie Poznańskich Dni Przedsiębiorczości miałem okazję wygłosić dwie prelekcje. Pierwsza dotyczyła metody zarządzania sobą w czasie o nazwie GTD (Getting Things Done), natomiast tematem drugiej był wpływ społeczny.

Po obu prelekcjach odbyłem kilka rozmów z uczestnikami każdej z nich. Częstymi pytaniami – szczególnie jeśli chodzi o wpływ społeczny – były te dotyczące interesujących książek poruszających omówione przeze mnie tematy.

O ile w przypadku GTD sprawa jest w miarę prosta – jest jedna podstawowa książka: „Getting Things Done” Davida Allena, to w przypadku wpływu społecznego sytuacja jest bardziej złożona ponieważ jest bardzo wiele książek, z których można się czegoś ciekawego o wpływie społecznym dowiedzieć.

Aby ułatwić życie wszystkich zainteresowanych wpływem społecznym, prezentuję moją całkowicie subiektywną listę ciekawych książek na ten temat. Ponieważ wszystkie pozycje, które za chwilę przedstawię osobiście przeczytałem dlatego mogę je z czystym sumieniem polecić. A zatem – oto one:

1.Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi” – podstawowa książka o wpływie społecznym, od której koniecznie trzeba zacząć. Taki „must read”.

Kolejne książki można już czytać w kolejności dowolnej.

2. Shlomo Vaknin „Mistrz Perswazji”
3. Martin Lindstrom „Zakupologia”
4. Robert Cialdini (jako współautor) „TAK! 50 sekretów nauki perswazji”
5. Andrzej Batko „Haker Umysłów”
6. Kevin Mitnick „Sztuka Podstępu”
7. Josef Kirschner „8 dogmatów wywierania wpływu”
8. Piotr Tymochowicz „Biblia Skuteczności”
9. David Ogilvy „Ogilvy o reklamie”
10. Leil Lowndes „Jak się dogadać”
11. Jonathan Gabay „Handlarze dusz”
12. Chip Heath, Dan Heath „Sztuka skutecznego przekazu czyli przyczepne koncepcje”
13. Paco Underhill „Dlaczego kupujemy”
14. A.K. Pradeep „Mózg na zakupach. Neuromarketing w sprzedaży”

Ta lista mogłaby się jeszcze jakiś czas rozwijać i jeśli natrafię na książkę wartą wspomnienia, to na pewno o niej powiem na blogu. Tymczasem proponuję zacząć od tego co widać powyżej. Lektura na pewno będzie ciekawa i niejedne oczy otworzą się szeroko ze zdumienia.

Facebook

Archiwa

Zakaz kopiowania materiałów bez zgody autora © 2017